HAVA KOMPRESÖRLERİ

NIRVANA Hava Kompresörü
NIRVANA’nın benzersiz hibrit sabit mıknatıslı motoru, bir frekans invertörü ile birleştiğinde, bunu tek gerçek değişken hızlı sürücü kompresörü yapmaktadır. Bu şekilde, bir NIRVANA, talebi ne olursa olsun, en düşük enerji maliyetleriyle, sabit bir basınçta hava sağlar.

NIRVANA paketi, gerekli hava akışını ve basıncını üretmek için hız ve beygir gücünü arttırır veya azaltır.

Tipik olarak NIRVANA, geleneksel kompresörlerden% 22 daha az enerji kullanır. Tasarruflara ek olarak, bir NIRVANA sistemi diğer kompresörlerden daha az parça ve daha az bakım gerektirir.

NIRVANA’larda motor yatakları, dişliler, kasnaklar, kayışlar ve kaplinler yoktur, dolayısıyla değişimi olmaz. Azaltılmış bakım, daha düşük yaşam döngüsü maliyetleri ve artırılmış güvenilirlik anlamına gelir.

Vidalı Kompresör Teknolojisi
Hava Kompresörü Döner Vidalar, kalitesi ve güvenilirliği ile bilinir. Profil doğruluğunu ve kalitesini arttırmak için yedi adımlı bir rotor üretim prosesi ile, bir hava kompresörü döner vidası, dünyadaki diğer döner kompresörlerden daha uzun bir süre daha fazla iş yapar. Döner vidalı hava kompresörleri, aşırı ısınma olmadan günde 24 saat çalışabilir.

 

Pistonlu Hava Kompresörleri
Pistonlu bir vidalı hava kompresörü, bir silindirin içindeki bir piston tarafından çalışır ve hacmini azaltarak havanın basıncını arttırır. İki tipi vardır: tek kademeli ve iki kademeli kompresörler.

Pistonlu hava kompresörü için çeşitli kullanımlar vardır. Daha küçük kompresörler genellikle otomotiv endüstrisinde kullanılırken, daha büyük kompresörler endüstriyel ve petrol ortamlarında kullanılmaktadır. Pistonlu hava kompresörleri rotatif vida kadar popüler olmayabilir, çünkü genellikle daha maliyetlidirler.

Soğutma tasarımındaki son Ingersoll-Rand geliştirmeleri, iki aşamalı kompresörlerimizin% 100 görev döngüsünde çalışmasına olanak tanır.

Başka hiçbir pistonlu kompresör, bu Ingersoll-Rand makinelerine verimlilik, parça mukavemeti, kalite yapısı, güvenilirlik, düşük bakım ve servis desteği ile uyuşmamaktadır.

Santrifüj Hava Kompresörü
Santrifüj hava kompresörü, dönen bir pervaneden havaya enerjinin aktarılmasına bağlı olan dinamik bir kompresördür. Rotor, havanın momentumunu ve basıncını değiştirerek bunu gerçekleştirir. Bu momentum, havanın sabit bir difüzörde yavaşlatılmasıyla faydalı basınca dönüştürülür.

Santrifüjlü hava kompresörü, tasarım gereği yağsızdır.

Yağla çalışan dişli tertibatı, şaft keçeleri ve atmosferik havalandırma deliklerinden hava ile ayrılır.

Aynı zamanda, yüksek hacimli uygulamalar için özellikle uygun olan, az hareketli parçalara sahip, sürekli çalışan bir kompresördür.

INGERSOLL RAND KOMPRESÖR TALEBİ

*
*
*
*